"Odważnie o wstydzie" z Joanną Brodzik - obejrzyj najświeższy odcinek dobroprzodkowego podcastu NA YOUTUBE

Design i generowanie potrzeb. Dlaczego wszystko jest zaprojektowane?

Gościni: Lena Mitkowa.
Design i generowanie potrzeb. Dlaczego wszystko jest zaprojektowane?

Dlaczego wszystko jest zaprojektowane? Jak marketing sztucznie generuje potrzeby? Dlaczego tak trudno kwestionować nam status quo, nawet systemowo niedobre? Kiedy się oszukujemy i jak przestać to robić? Dlaczego powinniśmy baczniej się przyglądać rynkom finansowym? Jak mniej lifestyle'u, a więcej filozofii, może pomóc projektować lepszą przyszłość? Dlaczego świadomy design i druk są tak istotne? Czy każda z nas jest trochę złą, a trochę dobrą przodkinią? Czy każdy z nas jest jest trochę złym, a trochę dobrym przodkiem?

...na te i inne tematy rozmawiamy z Leną Mitkową: strateżką i facylitatorką (m.in. w tematach zrównoważenia oraz świadomego designu i druku); współprowadzącą (od 2009 roku) Leniva Studio, specjalizującego się w połączeniu komunikacji i projektowania graficznego; autorką Projektu Przedruk, czyli zdroworozsądkowego studium możliwości produkcyjnych wobec wyzwań współczesnego świata; Koordynatorką Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).


🔗 Linki z odcinka

🔗
Projekt Przedruk - zdroworozsądkowe studium możliwości produkcyjnychwobec wyzwańwspółczesnego świata.

🔈 Oglądaj i słuchaj


Wiedza łamie zasady matematyki: gdy się nią dzieli, to się mnoży. Odcinek Ci się podobał? Udostępnij go, skomentuj lub polub. To już całkiem sporo, dziękuję. :-)