"Odważnie o wstydzie" z Joanną Brodzik - obejrzyj najświeższy odcinek dobroprzodkowego podcastu NA YOUTUBE

Kapitał społeczny w XXI wieku

Gość: Jan Zygmuntowski.
Kapitał społeczny w XXI wieku

Skąd się bierze kapitał społeczny i dlaczego mnoży się przez dzielenie? Jak spółdzielczość może pomóc odbudować gospodarkę zniszczoną przez niezrównoważone modele ekonomiczne i pandemię? Jak możemy, zaczynając od siebie i swoich relacji, budować tkankę bardziej sprawiedliwej gospodarki? Dlaczego kapitalizm sieci i ekonomia oparta na danych jest szansą na przywrócenie naszej sprawczości w nowoczesnej gospodarce?

...na te i inne tematy rozmawiamy - tym razem w duecie z Marta Bogacz & Filip Dębowski - z Janem Zygmuntowskim: jednym z czołowych głosów demokracji ekonomicznej na polskiej scenie biznesu, ekonomii i nauk społecznych; edukatorem, pisarzem i publicystą w dziedzinie gospodarki cyfrowej, Kapitalizmu Sieci i spółdzielczości, współtwórcą think-tanków i organizacji związanych z ekonomią heterodoksyjną i sprawiedliwością ekonomiczną: Fundacja Instrat, Polska Sieć Ekonomii, CoopTech Hub; wykładowcą i doktorantem na Akademii Leona Koźmińskiego.


🔈 Oglądaj i słuchaj


Wiedza łamie zasady matematyki: gdy się nią dzieli, to się mnoży. Odcinek Ci się podobał? Udostępnij go, skomentuj lub polub. To już całkiem sporo, dziękuję. :-)