"Odważnie o wstydzie" z Joanną Brodzik - obejrzyj najświeższy odcinek dobroprzodkowego podcastu NA YOUTUBE

Maska męskości. Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy...?

Gość: Marcin Capiga.
Maska męskości. Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy...?
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, Mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, Gdzie te chłopy!? - Jeeeee!

- śpiewała Danuta Rinn. No właśnie, gdzie? Odpowiedź jest i zaskakująca, i niejednoznaczna.

Czym jest maska męskości i co faceci pod nią ukrywają? Jaki był wpływ naszych matek i babć na obecne wzorce męskości? Czy wrażliwość stoi w sprzeczności z męskością? Co dzieje się ze słabościami, które ukrywamy? Czy męskość może w ogóle pozwolić sobie na słabość? Czy kobieta może być męska? Jak kobiecość ma się do inkluzji, równości i różnorodności? Nie zabraknie też kontekstu wojny w Ukrainie: czego bowiem o męskości uczą nas postawy Wołodymyra Zełenskiego, a czego Władimira Putina? Jaka byłaby nasza reakcja na rodzinę z Ukrainy, w której mężczyzna migruje z dziećmi, a kobieta zostaje walczyć?

...na te i inne trudne tematy rozmawiam z Marcinem Capigą: empatycznym podróżnikiem, podróżującym pomiędzy rolami: ojca, partnera, pasjonata rozwoju osobistego, trenera, coacha, wykładowcy, autora; twórcy podcastu Maska Męskości; założyciela firmy szkoleniowo-doradczej Training Tree.


🔗 Linki z odcinka


🔈 Oglądaj i słuchaj


Wiedza łamie zasady matematyki: gdy się nią dzieli, to się mnoży. Odcinek Ci się podobał? Udostępnij go, skomentuj lub polub. To już całkiem sporo, dziękuję. :-)