Wspólnotowość i dobro wspólne. Czy potrafimy myśleć długofalowo?

Do czego służyły mrożone chomiki? Dlaczego placebo działa, nawet jeśli wiemy… że to placebo? Dlaczego wolimy obejrzeć jeszcze jeden odcinek serialu zamiast się wyspać? Co naprawdę nas motywuje do używania toreb wielokrotnego użytku? Jak nasz umysł oszukują system pierwszy i drugi wg Kahnemana? Jak mają się do błędów poznawczych? Czym w dzisiejszym świecie jest myślenie krótkofalowe, a czym długofalowe? Dlaczego wspólnotowość i wartość społeczna są tak ważne? Jak to się ma do indywidualizmu? Czym jest krótkofalowość? Czy w ogóle potrafimy myśleć długofalowo?
...na te i inne tematy rozmawiam z Miłoszem Brzezińskim: doradcą w zakresie efektywności i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych, współpracującym z organizacjami na całym świecie; autorem książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym, m.in: "Zaufarium", "Biznes czyli sztuka budowania relacji", "Życiologia", "Głaskologia" oraz "Wy Wszyscy Moi Ja"; ekspertem ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowanym coachem International Coaching Community, wykładowcą akademickim, m. in. w programach Executive DBA i Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.
🔗 Linki z odcinka
🔈 Oglądaj i słuchaj
Wiedza łamie zasady matematyki: gdy się nią dzieli, to się mnoży. Odcinek Ci się podobał? Udostępnij go, skomentuj lub polub. To już całkiem sporo, dziękuję. :-)